Kā sagaidīt ziemas Saulgriežus?

13/12/2018

Ziemassvētkos Saule sāk savu augšupejošo ceļu, ik dienas paceļoties arvien augstāk virs dienvidu horizonta, un tas ir svarīgs kosmisks notikums. Sākas jauns laika cikls, jauns astronomiskais gads. Ziemassvētki ir atdzimšanas jeb jaunās Saules dzimšanas svētki.


Saulgriežu brīdis ir kritiskais pārejas laiks no tumsas uz gaismu, no garajām naktīm uz dienas pieaugumu. Šajā laikā nāve un atdzimšana izspēlē savu mistēriju. Gaisma uzvar tumsu, un līdz ar Sauli viss atjaunojas, atdzimst, vecais pārvēršas jaunajā.
Saulgriežu laiku cilvēki izmantoja savas dzīves kvalitātes uzlabošanai, tas bija jaunās dzīves atskaites punkts. Tas ir lielas radošās enerģijas laiks, kuru var izmantot garīgo prakšu veikšanai.
Vakars tiks aizvadīts divās daļās.


PIRMAJĀ DAĻĀ tiks pārrunāts
 kā izmantot šo laiku savas dzīves kvalitātes uzlabošanai - izmainīt to, kas maināms, atbrīvoties no vecā un ielikt pamatus jaunajam;
 kāda ir Ziemassvētku jēga, rituāli un tradīcijas;
 kā sagatavoties ziemas saulgriežu svinēšanai;
 kā latviski sagaidīt un pavadīt ziemas saulgriežus.

OTRAJĀ DAĻĀ
Darbosimies praktiski, gatavojot Ziemassvētku atribūtus:
 lellītes-amuletus veiksmei, veselībai, aizsardzībai un sievišķā spēka vairošanai;
 puzurus - tradicionālos latviešu istabas rotājumus, ko gatavo no salmiem. Tas ir sakārtota, harmoniska Visuma simbols, kas enerģētiski labvēlīgi ietekmē vidi un cilvēku;
 iemācīsimies Ziemassvētku dziesmu.

Sarunu un meistarklasi vadīs folkloriste, LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētniece, grāmatas "SAULES GADS. Ziemassvētki" un Saules - Mēness kalendāra "Dievam. Dabai. Atelpai." autore, Dr.biol., Mag.phil. AĪDA RANCĀNE.

13.12.2018 plkst. 18:00
DALĪBAS MAKSA 15 EUR
Pieteikties pa T: 29848686